Šeši patarimai kaip fotografuoti agmeniją namuose

Kai už lango šalta ar šiaip blogas oras, norisi likti namuose. Kartais atrodo, kad po stogu nėra ką veikti, žinoma, kartais taip ir būna. Jeigu ieškote naujos veiklos, apsvarstykite fotografiją. Pradėti galite iš karto, fotografuodami namuose esančius augalus, o čia keletas patarimų nuo ko pradėti, kad nuotraukos gautųsi gražios.

Augmenija

Kai už lango šalta ar šiaip blogas oras, norisi likti namuose. Kartais atrodo, kad po stogu nėra ką veikti, žinoma, kartais taip ir būna. Jeigu ieškote naujos veiklos, apsvarstykite fotografiją. Pradėti galite iš karto, fotografuodami namuose esančius augalus, o čia keletas patarimų nuo ko pradėti, kad nuotraukos gautųsi gražios.

1) Geriausias dienos metas fotografuoti

Be jokios abejonės, tuoj po saulėtekio arba prieš pat saulėlydį yra geriausias laikas fotografuoti augalus. Magiškoji „auksinė valanda”, apie kurią visada kalbame, yra bene geriausias apšvietimo laikas, nes šviesa yra daug subtilesnė.

Pastatykite fotoaparatą taip, kad saulė būtų už fotografuojamo objekto, nes tai gali sukurti gražų žiedo (-ų) apšvietimą arba foninį apšvietimą. Būkite atsargūs, kad fotoaparatas nebūtų pastatytas taip, kad saulė šviestų į jutiklį, nes tuomet nuotraukoje atsiras negražių, persišviečiančių sričių.

Išnykus šiam subtiliam apšvietimui, daug sunkiau išlyginti gėlių ekspoziciją, o galutinis rezultatas dažnai būna negražus. Debesuotos dienos taip pat tinka augalams fotografuoti, tačiau dažniausiai nepamatysite subtilių spalvų, kurias sukuria saulėtas saulėtekis ar saulėlydis.

2) Pasitelkite vaizduotę

Kai tiek daug fotografų ieško, ką veikti izoliacijos ir dalinio uždarymo metu, tai puiki proga pasielgti meniškai ar eksperimentuoti.

Fotografuodamas augalus ir kitus makroobjektus, pavyzdžiui, grybus, visada skiriu laiko vienam objektui ir stengiuosi ištobulinti kadrą. Galite naudoti skirtingus objektyvus, išbandyti skirtingus židinio nuotolius ir eksperimentuoti įvairiais kampais.

Kuo daugiau išbandysite naujų objekto fotografavimo būdų, tuo didesnė tikimybė sukurti naujų ir įdomių to objekto nuotraukų. Kaip sakoma sename posakyje: „Dangus yra riba”.

3) Augalų vazonuose fotografavimo lankstumas

Jei gyvenate viename ar panašiame bute ir neturite sodo, visada galite naudoti augalus vazonuose, kad padarytumėte puikių nuotraukų.

Puiku tai, kad augalus vazonuose galite perkelti į bet kurią norimą vietą. Tai gali būti stalas, kėdės arba atbraila. Statant vazonus svarbu vengti dėmesį blaškančio fono ar ryškios šviesos, pavyzdžiui, kitų namų ar įrenginių.

Sukdami vazoninį augalą dažnai pastebėsite, kad visada bus „geresnė” pusė, kurioje augalas (-ai) atrodo geriausiai. Jei turite nemažai vazoninių augalų, pasirinkite įdomiausiai atrodančias gėles, kurios nėra apniktos vabzdžių arba neatrodo sausos ir sudžiūvusios.

4) Vėjuotomis dienomis sumažinkite judėjimą

Augalus fotografuoti vėjuotą dieną tikrai gali būti sudėtinga. Užuot kelias dienas laukę, kol vėjas nurims, galite apeiti sodą ir pabandyti rasti vietą, kurioje vėjas mažiausiai pučia. Tai gali būti kampas prie tvoros, palei tam tikrą sieną arba už pašiūrės.

Jei tai neįmanoma ir vėjas pučia visur, taip pat galite naudoti makroplokšteles, kad sumažintumėte augalų judėjimą.

Šie spaustuvai yra specialiai tam skirti. Vienas galas prispaudžiamas prie trikojo, o kitą galą galima prispausti prie augalo stiebo. Šiuos spaustuvus galima lengvai užsisakyti internetu, todėl į juos verta investuoti, ypač jei fotografuojate augalus.

5) Priartėjimas iš arti

Labai priartėti ir nufotografuoti tik nedidelę gėlės dalį gali būti labai naudinga. Prie objektyvo (taip pat ir makroobjektyvo) pridėję prailginimo vamzdelį, galite fokusuoti daug arčiau, nei paprastai leidžia mažiausias židinio nuotolis.

Galbūt norėsite sufokusuoti gėlės dygliuką, nusileidusį vabzdį arba vieną žiedlapį. Priartėję iš arti galite išvysti visiškai kitokią perspektyvą. Daugeliu atvejų man labai padeda tvirtas trikojis, nes tada galiu rankiniu būdu sufokusuoti konkrečią vietą, kurią noriu sufokusuoti.

Savo veidrodiniais fotoaparatais nuolat naudoju tiesioginę peržiūrą, kuri leidžia priartinti vaizdą prie vienos vietos, sufokusuoti, tada padaryti keletą nuotraukų naudojant lyninį atleidiklį.

6) Kūrybiškas apšvietimas

Kai nėra saulės, galite pabandyti naudoti įvairius šviesos šaltinius, pavyzdžiui, atšvaitus, žibintuvėlius arba išorines blykstes, kad gautumėte papildomos šviesos. Atšvaitai – puikus būdas sumažinti gėlių šešėlius, o atspindėdami saulę ant gėlių padeda išlaikyti natūralų vaizdą. Degtukus taip pat galima naudoti papildomai šviesai suteikti, tačiau reikia būti atsargiems, kad nepersistengtumėte, nes galutinis rezultatas gali atrodyti gana „netikras”.

Tinkamai naudojant blykstes (ypač su pridėtu išsklaidytuvu), galima kūrybiškai apšviesti augalus ir suteikti jiems tikro žavesio. Siūlau prieš tai padaryti keletą bandomųjų nuotraukų ir išsiaiškinti, ar blykstę naudoti visu galingumu, ar mažesniu galingumu. Kai tai išsiaiškinsite, galėsite pradėti kūrybiškai veikti.